- Izet Haxhia i kërkon vajzës së Berishës t’i kthejë pistoletën e dhuruar në ’97
Izet Haxhia jeton nė Turqi tashmė por me reagimet e tij shkakton shumė debate nė median shqiptare pėr shkak tė rolit qė ka pasur gjatė fillimit tė viteve ’90 duke shoqėruar ish-presidentin Sali Berisha.Duke reaguar nė njė status nė Facebook pėr shkak tė disa kėrcėnimeve nė drejtim tė tij, Haxhia

- E dashura e Nasri "ndez" rrjetet sociale (FOTO LAJM)
Samir Nasri ėshtė vėrtet njė njeri me shumė fat! Ai luan nė njė ndėr klubet mė tė forta nė Europė, por mbi tė gjitha ka njė tė dashur qė tė gjithė do e kishin zili.Anara Atanes ėshtė duke ēmendur rrjetet sociale me fotot e saj dhe bashkė me ta edhe francezin e Manchester City-t. /albeu.com/

- Calvin Harris lidhet me Taylor Swift?
Kohėt e fundit, nė mediat rozė po qarkullojnė zėra per njė romancė mes Swift dhe Harris qe ka filluar tė lulėzojė, ndėrsa ende nuk dihet sesa tė vėrteta janė.Taylor Swift dhe Calvin Harris pėrflitet se janė tė lidhur. Kjo lidhet edhe me faktin se ata janė fotografuar duke vizituar njė dyqan ush

- Barça, Vermaelen në dispozicion brenda dy-javësh
Sezoni i Thomas Vermaelen me fanellėn e Barcelonės praktikisht nuk ka filluar ende duke parė qė mbrojtėsi ka mbetur jashtė skuadrės pėr shkak tė njė dėmtimi tė rėndė.Por sė fundmi ka folur edhe Sakari Orava, mjeku qė ka operuar futbollistin belg."Vermaelen mund tė kthehet tė luajė brenda njė

- Vidhte energjinë, shoqërohet një shtetas italian
Njė shtetas italian ėshtė shoqėruar nga uniformat blu, pasi akuzohet pėr vjedhje tė energjisė elektrike. Bėhet fjalė pėr shtetasin E. Leoncini, i cili ėshtė pronar i njė lokali nė Tiranė, raporton Portali Albeu.Shtetasi italian kishte lidhje tė dytė tė paligjshme energjie. Ai ėshtė shoqėruar ta

- Janakievski hesht për aferën e autostradave
Ministri i Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakievski nuk u pėrgjigj nė pyetjen e "Alsat M" nėse ka marrė provizion nga kontrata pėr ndėrtimin e autostradave Kėrēovė-Ohėr dhe Milladinovc-Shtip.Nga kabineti i Janakievskit ndonėse premtuam se do tė japin pėrgjigje, prapėseprapė nuk treguan nėse Jan

- "Kosova do të pranohet në FIFA në vitin 2016, por..."
Sekretari i Federatės sė Futbollit tė Kosovės, Eroll Salihu shpreson se UEFA dhe FIFA do tė gjejnė njė zgjidhje tė shpejtė pėr futbollin kosovar."Kur shoh Gjibraltarin tė pranuar me vetėm 30 mijė banorė, dhe lejohet tė marrė pjesė nė kualifikime pėr Europian dhe Botėror, them se pėrse ne si Koso

- Berisha: Doshi dhe Frroku në burg për të mbajtur në këmbë pushtetin e krimit!
Ish kryeministri Berisha ka reaguar nė lidhje me Tom Doshin dhe Mark Frrokun, duke bėrė me dije se ata pėrfunduan nė burg, pėr tė mbajtur nė kėmbė pushtetin e krimit.Me anė tė njė postimi nė Facebook, ai bėn me dije se kėto zhvillime dramatike provojnė se "aleanca e krimit" mbahet tani vetėm mb

- Marchisio u shkruan tifozëve: Faleminderit të gjithëve
"Po kthehem nė shtėpi. Sapo tė kem konfirmime pėr situatėn time do t'iu azhornoj menjeherė. Ndėrkohė faleminderit tė gjithė. Njė pėrqafim".Kėto janė fjalėt e Claudio Marchisios pas dėmtimit tė rėndė qė pėsoi nė gju gjatė stėrvitjes sė sotme me Kombėtaren italiane dhe pėr shkak tė sė cilės do tė

- Ja pse nuk duhet t’i hidhni bustinat e çajit
Nėse i hidhi bustinat e ēajit, po bėni njė gabim tė rėndė. Do tė habiteni sa shumė mund t’ju hyjnė nė punė ato.Shumica e njerėzve e dinė tashmė se konsumimi i ēajit ka shumė aspekte pozitive nė shėndetin e pėrgjithshėm, shkruan "express".Por, tė paktė janė ata qė dinė benefitet e bustinave t

Login
Tung Tung
Info

Mir se erdhe te
Dobraja e Madhe
Komuna:Lipjani
Lartësia mbidetare:561m
Gjerësia gjeografike:
42° 32′ 36" N
Gjatësia gjeografike:
21° 02′ 39" E

Moti

Online
Counter
Information
Partneret